Certyfikaty

Organicstyle oferuje kosmetyki naturalne i organiczne marki John Masters Organics oraz INIKA. Obie marki posiadają certyfikaty potwierdzające pochodzenie organiczne składników użytych w produkcji kosmetyków. Produkty nie są testowane na zwierzętach, a dodatkowo produkty Marki INIKA są w 100 % wegańskie czyli nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego. Szczegółowe informacje na temat każdego z certyfikatów przedstawiamy poniżej. 

   

USDA

Chain

Animal

Certyfikat USDA

Certyfikat wydawany przez Departament Rolnictwa USA
(United States Department of Agriculture – USDA).
Kosmetyki z przyznanym certyfikatem USDA Organic posiadają
co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego
- to jeden z najbardziej wymagających i kompleksowych
systemów certyfikacji. Certyfikacja USDA została opracowana
z myślą o produktach spożywczych i dlatego uważana jest za wyjątkowo surową w odniesieniu do środków
czystości i kosmetyków.

Certyfikat Organic Food Chain

Organic Food Chain to certyfikat potwierdzający najwyższy standard kosmetyków organicznych na świecie. Symbol na produkcie oznacza gwarancję, ze produkt zawiera więcej niż 70% certyfikowanych składników organicznych.

Certyfikat Not Tested on Animals

Znaczek zajączka umieszczony na opakowaniu produktu wraz z informacją „Not Tested on Animals” gwarantuje, że produkt na żadnym etapie produkcji nie był testowany na zwierzętach. Żaden ze składników produktu nie był również w ten sposób testowany i sprawdzany.

Organics Coismetic

Vegan

HALAL

Certyfikat Organic Cosmetic Italy

Produkty zawierające ten certyfikat stworzone są certyfikowanych składników organicznych i spełniają surowe wymagania produkcyjne określone przez włoski główny organ kontroli sektora rolno-spożywczego i produktów "no food", CCPB

Certyfikat Vegan Society UK

Kosmetyki z tym znakiem nie posiadają w swoim składzie produktów pochodzenia zwierzęcego. Zarówno składniki jak i sam produkt nie są testowane na zwierzętach.

Certyfikat Halal

Produkty posiadające certyfikat Halal są wolne od alkoholu i produktów pochodzenia zwierzęcego

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl